Parochiebrief 3-9-2022; No. 2022.14. (65)

Van de pastoor – Komende viering 4 september 

A.s. zondag 4 september is de eerstkomende eucharistieviering. Wij vieren op deze dertiende zondag na Pinksteren het hoogfeest van de verjaardag van kerkwijding. Voorganger in deze viering is onze oud-pastoor Victor Scheijde. 

Verjaardag van kerkwijding 

Elke parochie herdenkt jaarlijks de wijding van haar kerk als hoogfeest op of in de buurt van de wijdingsdag van het kerkgebouw. Voor onze parochie is dat 4 september 2016 – dus precies zes jaar geleden – toen onze kerk door de toenmalige aartsbisschop van Utrecht, mgr. Joris Vercammen, werd gewijd. Pastoor Scheijde – van “huis uit” bouwkundige – heeft als bouwpastoor de ingrijpende verbouwing van onze uit 1917 daterende kerk en de daarboven liggende pastorie vanaf 2013 vakkundig begeleid. Het is mooi dat hij juist op deze verjaardag van kerkwijding voor de eerste keer na zijn vertrek uit Groningen weer in zijn “oude” kerk voorgaat. 

ga naar de Parochiebrief