PAROCHIEBRIEF 5-8-2022; No. 2022.12. (63)

Van de pastoor Komende viering 

A.s. zondag 7 augustus is de eerstkomende eucharistieviering. Wij vieren dan de negende zondag na Pinksteren, de zondag van het geloof. 

Op 6 augustus viert de kerk het hoogfeest van de Gedaanteverandering van de Heer ook wel bekend als Transfiguratie. Ook al wordt dit feest dit jaar niet in onze parochie gevierd (de zondag heeft in dit geval voorrang), wil ik er in dit nummer van onze parochiebrief toch aandacht aangeven. Deze gedaanteverandering van de Heer heeft namelijkeen belangrijke plaats ingenomen in de theologie en spiritualiteit van onze oud-katholieke (geestelijke) voorouders rond 1700. In de parochies Rotterdam en Den Haag die ik als pastoor mocht dienen vormt deze gebeurtenis het onderwerp van het altaarschilderij in de parochiekerken (evenals trouwens tot de brand in 1956 van mijn andere oude parochie Hilversum). Over de reden van deze voorkeur heb ik in het verleden al eens in De Oud-Katholiek gepubliceerd. In het in oktober verschijnende jubileumboek bij de viering van het driehonderdjarig bestaan van de Haagse parochiekerk, dat ik heb mogen schrijven, doe ik dat ook. Hieronder al vast voor u een voorpublicatie over dit onderdeel. 

ga naar de Parochiebrief